top of page

İflah olmaz pesimist iş arkadaşım!


İflah olmaz pesimist, insanların enerjisini yok eden ve hatta kendi mutsuzluğunu fark etmekten aciz iş arkadaşım!

Sana inat …

1. Seninle boş tartışmalara girmeyeceğim. Çünkü biliyorum ki bir sonuca bağlanmayan amaçsız tartışmalar senin kadar benim imajımı da etkiliyor. Yaratmaya çalıştığın anlamsız gerginlik tuzağına düşmem. Sana bu fırsatı vermeyeceğim. Ben duygularımın kontrolünü senin insafına bırakmayacak kadar güçlüyüm.

2. Benden daima mesafeli bir nezaket göreceksin. Seninle ilişkilerimi sonsuza dek kesmeyi ne kadar çok istediğimi bilemezsin. Ancak iş yerinde başarının farklılıkları yönetmekle yakın ilişkide olduğunu biliyorum. Ve her ne kadar bu durumdan hiç hoşlanmasam da iş yeri dinamikleri gereği başarımın bir miktar sana bağlı olduğunun farkındayım. Bu nedenle seninle ilişki kurmam gerektiğinde bunu mesafeli bir nezaket içinde yapmaktan çekinmeyeceğim.

3. “Açık ve Güvenli” davranışı tercih edeceğim. Olabildiğince az olmasını tercih ettiğim bu ilişki düzeyinde çatışmalı konularla karşılaştığımda, sırf sana ters düşmemek için fikirlerimi saklayacağımı düşünüyorsan yanılıyorsun! O saray taktikleri bana işlemez. Ne saldırırım ne de geri çekilirim. İlk iki maddeye bağlı kalarak profesyonel alana dair her şeyi seninle konuşabilirim.

4. Dedikodu ağında ben yokum. Kahve molalarında, yemekte hatta ofis içinde kuytu köşelerde kurduğun o dedikodu ağı var ya… İşte ben o ağın bir parçası değilim. İş yerinin, patronun, iş arkadaşlarımın olumsuz taraflarının gayet farkındayım, ancak bunların o altına odun attığın dedikodu kazanında çözülemeyeceğini bilecek kadar da akıllıyım. Aslında az dedikodu kulağa fena gelmiyor ama… O kişi sen değilsin!

5. Sana karşı bir savunma hattı inşa ettim. Bazen beni o kadar çok geriyorsun ki güçlü kalabilmek için çevremde pozitif insanlardan oluşan bir kalkan oluşturdum. Her gün karşılaştığım iş problemleri ile başa çıkabilmek için desteğe, fikre, mizaha ve bunları sağlayacak dostlara ihtiyacım var.

Öne Çıkanlar
Güncel
Arşiv
Kategorilere Göre
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin!
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page