top of page

İlham Verenler!

Abdullah Oskay

İlham alınası bir hayat hikayesi yazdığı...

7 yaşında devlet korumasına alınan Abdullah Oskay şu anda 31 yaşında ve bir kamu kurumunda çalışıyor. Devlet korumasında yetişen çocuk ve gençlerin sorunlarını bilen Abdullah Oskay, kendi hikâyesinden yola çıkarak benzer durumdaki çocuk ve gençlerle çalışmalar yaparak, arkadaşlarıyla birlikte 2007 yılında Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği’ni kurdu.

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği’nde toplumsal duyarlılık ve gönüllülük bilincini artırıcı eğitimlerin verildiği genç sayısı Mart 2015 itibariyle 2.000’e ulaştı. Eğitimlerden faydalanan 30 genç Yurtlu Genç Liderler Akademisi (YUGLA) projesinde yer aldı. 1.200 öğretmen devlet korumasında yetişmiş öğrencilerin eğitimde etiketlenmesi ile mücadele eden “Etiketsiz Eğitim” projesine katılarak devlet korumasındaki çocuk ve gençlerin karşılaştıkları sorunları çözme becerisini edindi. Abdullah Oskay ve arkadaşları 1.000’den fazla gence hakları konusunda danışmanlık yaptı. 300’den fazla toplantıya katılarak 30.000’den fazla kişiye devlet korumasında yetişen gençlerin sorunlarını dile getirdi. Medyada devlet korumasında kalan çocuk ve gençleri ötekileştiren söylemlerle mücadele etti. Devlet korumasında yetişen çocuk ve gençlerle yerelde çalışan onlarca farklı derneğe kurumsallaşma desteği verdi.

Abdullah Oskay arkadaşlarıyla birlikte devlet korumasındaki çocuk ve gençlerin sorunlarını çözmek için elini taşın altına koydu. Binlerce kişi ve kurumun eğitim ve danışmanlık almasını sağladı. Hem kendi hayatında, hem de devlet korumasında yetişen gençlerin hayatında kocaman bir fark yarattı. (farkyaratanlar.org' dan alıntı)

O tüm zorluklara rağmen başardı. Sen de yapabilirsin!

Öne Çıkanlar
Güncel
Arşiv
Kategorilere Göre
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin!
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page